Digitálna škola praktickej ajurvédy

Digitálna škola praktickej ajurvédy vznikla ako odpoveď na požiadavky ľudí, ktorí ku mne chodia na diagnostiku a chcú získať základné praktické poznatky o ajurvéde v zrozumiteľnej a prijateľnej forme tak, aby ich okamžite mohli použiť v dennom živote pre seba a svojich blízkych.

Na základe týchto požiadaviek som zostavil výber tých najdôležitejších informácií z ajurvédy týkajúcich sa individuálnej ajurvédskej konštitúcie každého človeka, dôsledkov jej disharmónie a spôsobov jej opätovného privedenia do rovnováhy. Takto zostavený projekt som najskôr testoval „naživo“ na seminároch v Žiline, Martine, Liptovskom Mikuláši a Poprade. Teraz som ho dal do výslednej podoby multimediálneho produktu s názvom „Digitálna škola praktickej ajurvédy“.

Produkt je určený ľuďom, ktorí sa chcú naučiť, ako si samostatne nastaviť trvalo udržateľnú rovnováhu pomocou životosprávy zohľadňujúcej individuálnu konštitúciu každého jednotlivca.

Z online videí sa záujemci dozvedia, ako funguje v ľudskom tele päť prvkov, z ktorých sa skladá celý vesmír. Naučia sa, ako tieto prvky vytvárajú tri inteligencie, Vietor, Žlč a Sliz, ktoré určujú naše zdravie. Zistia, ako ich presne rozpoznať v ľudskom tele, čo spôsobuje ich disharmónia a ako opätovne nastaviť ich harmóniu, čím dosiahneme zdravie a dlhovekosť pomocou stravy, byliniek, masáže... Dozvedia sa tiež, ktoré potraviny sú vhodné pre konkrétnu konštitúciu a ako využiť časové rytmy prírody vo svoj prospech.

Ten, kto si kúpi Digitálnu školy praktickej ajurvédy,  si samostatne študuje z online videí alebo skrípt kapitolu za kapitolou v pohodlí domova a v čase, ktorý mu vyhovuje. Týmto spôsobom môže celá rodina získať informácie ako žiť v harmónii so svojou individuálnou ajurvédskou konštitúciou. Harmónia so svojou prirodzenosťou zaručí pevné zdravie a dlhý život.

Aby ste si mohli pomocou informácií Digitálnej školy praktickej ajurvédy nastaviť tú správnu preventívnu alebo liečebnú životosprávu, je potrebné aby ste poznali vašu individuálnu ajurvédsku konštitúciu a prípadnú odchýlku.

To sa dá zistiť pomocou ajurvédskej diagnostiky u skúseného ajurvédskeho terapeuta. Napríklad TU.

Digitálna škola praktickej ajurvédy obsahuje 6 hodín multimediálneho výukového programu a skriptá v rozsahu 150 strán textu a  skladá sa z desiatich lekcií.

  1. ÚVOD. V nej sa dozviete základné tajomstvá ajurvédy.
  2. VIETOR ( VÁTA ). V nej sa dozviete všetko potrebné o vlastnostiach tohoto regulátora, ako presne ho rozpoznať v tele človeka a aké spôsobuje zdravotné problémy.
  3. VIETOR HARMONIZÁCIA. V nej sa dozviete ako harmonizovať túto dóšu pomocou životosprávy, rešpektovania cyklov prírody, dostanete detailné zoznamy vhodných a nevhodných potravín, ako harmonizovať Vietor pomocou vybraných terapií a bylín.
  4. ŽLČ ( PITTA). V nej sa dozviete všetko potrebné o vlastnostiach tohoto regulátora, ako presne ho rozpoznať v tele človeka a aké spôsobuje zdravotné problémy.
  5. ŽLČ HARMONIZÁCIA. V nej sa dozviete ako harmonizovať túto dóšu pomocou životosprávy, rešpektovania cyklov prírody, dostanete detailné zoznamy vhodných a nevhodných potravín, ako harmonizovať Žlč pomocou vybraných terapií a bylín.
  6. SLIZ ( KAPHA ). V nej sa dozviete všetko potrebné o vlastnostiach tohoto regulátora, ako presne ho rozpoznať v tele človeka a aké spôsobuje zdravotné problémy.
  7. SLIZ HARMONIZÁCIA. V nej sa dozviete ako harmonizovať túto dóšu pomocou životosprávy, rešpektovania cyklov prírody, dostanete detailné zoznamy vhodných a nevhodných potravín, ako harmonizovať Sliz pomocou vybraných terapií a bylín.
  8. POROVNANIE REGULÁTOROV. V nej sa naučíme bezpečne rozpoznať znaky regulátorov - dóš v človeku a nezamieňať si ich.
  9. NÁSTROJE HARMONIZÁCIE. V nej si zosumarizujeme všetky dostupné nástroje harmonizácie rozladených regulátorov a vysvetlíme si učenie o dvadsiatich vlastnostiach hmotnej prírody a ich terapeutickom použití.
  10. KOMBINÁCIE REGULÁTOROV. V nej si vysvetlíme ako pracovať s duálnou konštitúciou a harmonizovať súčasne niekoľko regulátorov.

Tu nájdete krátku ukážku

Cena Digitálnej školy praktickej ajurvédy je 100 EUR. Spolu s diagnostikou 150 EUR.

Pre objednanie mi napíšte na mail ajurvedakontakt@gmail.com